متفرقه

7- تراتل را تا مینیمم آن پایین بیاورید

یک کار هایی رو میخوام انجام بدم.ولی همونطور که مسعود جان گفتن بعد از تعویض پیشتون و شاتون.چون فکر نمیکنم با وارد کردن قدرت بیشتر موتور راحت کار کنه و به عبارتی خیلی بهش فشار میاد.ولی از سوپرچیپس استفاده نمیکنم چون استیج توربو اون تا7پی اس ای رو ساپورت میکنه.احتمالا ای سی یو خود ماشین رو میدم برام هک کنن .ولی همونطور که گفتم فعلا احتیاجی نمیبینم که دریچه ی تراتل بیشتر باز بشه. بالانس : در پمپ هیدرولیک پره ای بالانس عدم تعادل نیرو حذف شده است. ترمز دستی الکترونیکی در مدل ماشینهای بسیار کوچک و سبک مانند رنو تویزی EV میتواند یک گزینه مناسب برای ترمز باشد. در این ماشین با ترکیب طراحی پنجهی دست که قبلاً گفته شد بود و طراحی به سبک تراتل هواپیما، این نوع از ترمز دستی های غیر معمول هنوز هم یکی از جالبترین ترمز دستیها در تاریخ طراحی ماشین است. همچنین فرمان کاپرا کمی سبک و بی حس احساس می شود و بسیار نرم است. کنترل کوادکوپتر به راحتی انجام میگیرد، اهرم سمت راست برای تغییر مسیر و جهت دستگاه به کار می رود، ترتیب فرمان دادن به پرنده در صورتی که پشت دستگاه به شما باشد دقیقا همانند اهرم می باشد، یعنی اگر پشت دستگاه روبروی شما باشد با کشیدن اهرم به سمت راست پرنده به سمت راست هدایت شده و با کشیدن اهرم به سمت عقب دستگاه به سمت عقب حرکت میکند.

جهت رفع این نقیصه میتوان از اگزوزهای تکی برای هر سیلند ( یا استفاده از یک اگزوز برای دو سیلندر ) استفاده کرد که موجب بهبود تخلیه موتور و همچنین عدم افزایش بیش از حد صدای خروجی از اگزوز میشود. داده های سنسور MAP را می توان با استفاده از متغیر دوم که از یک سنسور IAT (سنسور دمای هوای ورودی) را به داده های جرم هوا تبدیل کرد. اما نسل اول فورد اس مکس MPV که در عکس زیر به نمایش درآمده است، در سالهای بعد این نوع طراحی ترمز دستی را ادامه داده است. نوع کشیدنی و چرخاندنی آن در عکس زیر و در مدلهای قدیمتر تویوتای هایلوکس دیده میشود. تعبیه ترمز دستی در این مکان شاید بیشتر در پورش 944 و یا جگوار XJS مشاهده شده است (درعکس زیر نشان داده شده است.) طراحی این نوع از ترمز دستی های غیر معمول باعث میشود تا کنسول مرکزی ظاهر آراستهتر و تمیزتری داشته باشد.

مدلها و مکانهایی از ترمز دستی را نشان میدهد که در بعضی از خودروها بکار رفتهاند. با استفاده از توربوشارژر جدید و ایجاد تغییراتی در میل بادامک، پیستونها، شاتونها، هدرز و سر سیلندر، حالا قدرت این پیشرانهٔ کوچک 2 لیتری را به رقم فوقالعادهٔ 543 اسب بخار و گشتاور آنرا به 571 نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده است. 1.سرعت خودرو مطابق با دور موتور در حین شتاب سریع افزایش پیدا نمیکند. کاذب توسط افت فشار در سراسر پورت های اسپول حاصل میگردد. موقعیت واقعی اسپول ثبت گردد . وظیفه عملکرد سنسور دریچه گاز نظارت بر موقعیت دریچه گاز خودرو و به این ترتیب است که به محض فشار پای شما بر روی پدال گاز و باز شدن پولکی دریچه گاز، میزان سوخت انژکتورها توسط دریچه سنسور گاز تنظیم می شود. از این داده ها برای محاسبه چگالی هوا و تعیین میزان حجم هوای ورودی استفاده می شود ، که به نوبه خود میزان اندازه گیری سوخت مورد نیاز برای احتراق بهینه را تعیین می کند و بر کنترل زمان احتراق تأثیر می گذارد. در این نوع ترمز دستی های غیر معمول به جای یک دکمه یا یک اهرم کوچک در کنسول، بخشی از سوئیچ انتخاب دنده هستند که روی ستون فرمان ماشین نصب شده است.

در این مطلب نگاهی به برخی از وسایل نقلیه خاص با ترمز دستی های غیر معمول میاندازد. این ایدهها خواه نوآورانه و هوشمندانه باشند، یا کاملاً دیوانهوار، در طراحی وسایل نقلیه زیادی وجود دارد که مفهوم ترمز دستی را بهصورت متفاوتی بکار میگیرند. زیرا ترمزهای طراحی شده که با پا استفاده میشوند برای چندین دهه در وسایل نقلیه ایالات متحده معمول بوده است. طراحان به دلایلی که گاهی اوقات زیاد هم روشن نیست، روش سادهی عملکرد ترمز دستی های معمول را عوض میکنند. گاهی اوقات، یک ترمز دستی معمولی ایدهی جالبی نیست. طبق قوانین، اتومبیلها باید به نوعی ترمز دستی (که به آن ترمز دستی یا گاهی ترمز اضطراری نیز میگویند) مجهز باشد. برخی از آنها سبکهای قابل توجه وجود دارد که آنها را بهصورت جداگانه بررسی خواهیم کرد. استفاده از اسپید کنترل های بزرگتر مشکلی ایجاد نمی کند جز اینکه سایز، وزن و قیمت را افزایش می دهد. آقاقنبر میگوید: اهالی روستای ما دخترهایشان را زود شوهر نمی دهند و اجازه می دهند که درس بخوانند. در نوع ترمز دستی باید به ترمز الکترونیکی که در ماشینهای برقی گران قیمت تسلا وجود دارد، اشاره کرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تراتل ولو هیدرولیک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *