متفرقه

موتور زانتیا 2021 ·

این مدل از سیتروئن زانتیا رالی در مسابقات رالی اروپائی و همچنین رالی فرانسه در سال ۱۹۹۳ به موفقیتهای خوبی دست پیدا کرد و این موفقیتها در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ نیز ادامه یافت. بهعلاوه بهدلیل همه مواردی که گفته شد، بازار دست دوم آن هم رونق چندانی ندارد و بهعلت استهلاک بالا، پیدا کردن زانتیای دست دوم سالم سخت است. در نهایت طراحی ضعیف باعث شد تا مشتریان رغبتی به خرید زانتیا ۲ پیدا نکنند و در نهایت شرکت سایپا هم این پروژه را تعطیل کرد. مزایا و معایب زانتیا موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک است که قصد داریم به بررسی این محصول فرانسوی که به مدت 9 سال توسط شرکت سایپا تولید شده و در بازار ایران به فروش رسیده است، بپردازیم. آیا دیم دانید عمر موتور خودرو شما وابسته به روغن موتوری است که استفاده می کنید؟ با L4 یا همان پارس قدیمی با موتور 1.8 لیتری 110 اسب بخاری آزمایش را آغاز میکنیم؛ خودرویی که مدتها نظر جوانان را به خود جلب کرده بود؛ رقیبی جدی برای پژو 206 تیپ 5 در میان عاشقان سرعت. تفاوت ردیاب زانتیا آکیتا با ردیاب های دیگر در چیست؟

نکته دیگر اینکه شتاب گیری خوب زانتیا با هندلینگ مناسب و ترمزهای مطمئن همراه است که همین رانندگی با نماینده سیتروئن را لذت بخش نموده. شاید خاطرهانگیزترین تبلیغ تلویزیونی زانتیا در آن زمانی که تازه ماشینهای خارجی بعد از سالها به بازار ایران راه یافته بودند، قابلیت تنظیم ارتفاع آن بود که نشان میداد در مسیرهای ناهموار و گل و لای با افزایش ارتفاع به راحتی و بدون برخورد کف ماشین با زمین میتواند به حرکت خود ادامه دهد و یا با کاهش ارتفاع خود مانع از سرقت زاپاس آن که در قسمت عقب ماشین قرار دارد، شود. اساس پیدایش سامانه تعلیق هیدروپنوماتیک برای ایجاد نرمی تعلیق و راحتی بالای سرنشینان بدون کم کردن از میزان تعادل و قابلیتهای دینامیکی و مانور خودرو بودهاست. ماشین های فروشی پژو مدل پارس ELX تهرانپژو، پارس ELX، پارس elx پارس سفید موتور زانتیا بدون رنگ تک برگ سند بیمه تا اخر سال تخفیف کامل … خرید و فروش پارس موتور زانتیا در وسایل نقلیه در تهران – دیوارکلید صندلی پارس elx موتور زانتیا.

قیمت خرید روغن موتور زانتیا چقدر است؟ انتخاب بهترین روغن موتور مرغوب و با کیفیت چقدر به سلامت موتور خودروی خود اهمیت می دهید؟ دقیقاً از همین محل یک انشعاب به ECU می رود که همان خط بازخورد است یعنی برق چه از طریق رله ی دورکند و مقاومت و چه از طریق رله ی دورتند و مستقیماً به موتور فن اعمال شود خط بازخورد مثبت شده و ECU با دریافت این ولتاژ مثبت از سلامت رله و مقاومت فن مطمئن خواهد شد. سیتروئن زانتیا یک خودرو خانوادگی متولد فرانسه است که در دو نوع لیفت بک و استیشن واگن راهی بازارهای جهانی شد؛ مدل پنج درب لیفتبک از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ در شهر رن فرانسه به تولید رسید و از سوی دیگر نمونه استیشن واگن آن نیز طی سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ روی خط تولید سیتروئن در شهر سوریز حضور داشت. باید توجه داشت تسمه تایم به درستی در جای مناسب خود قرار بگیرد. وقتی اطلاعات در دسترس ECU باشد، فرمان لازم صادر خواهد شد.

زانتیا در سال 1992 توسط کمپانی سیتروئن فرانسوی تولید و به بازار جهانی عرضه شد. پارس هیچ کدومش بدرد نمیخوره نه کیفیت ساخت داره نه موتورش جون داره نمیدونم آدم باید یرای چی 34ملیون برای این ماشین بده بابابزرگم سال مدل84 داره پیرش کرده انقد مصرفش بالاس درضم اینم بگم پرشیا elxهم 210 تا نمیتونه پر کنه چه برسه سال پرشیا سال خودش بکشه 200تا بره بکشه به نظرم پولی که بابت پرشیا میخای بدی یده سمندLX ef7 بگیر واقعا عالیه هم موتورش پیشرفته تر قویتره هم از لحاظ امکانات یه سر گردن از پرشیا بالاتره بنابراین پرشیا ماشین ایده آلی نیست تمام. با سلام شایعه زیاده ما آخرش نفهمیدیم موتور پارس elx موتور زانتیا 1800 هست یا نه همون مو. ماشینی که هر دو سال یک بار واشر سر سیلندر میسوزونه و موتور باید تعمیر اساسی بشه رو با موتور زانتیا که ۲۰ سال هم کار کنه هنوز عین ساعت تیک تیک میکنه مقایسه میکنی ؟ این سامانه به عنوان نسل جدید سامانه تعلیق فعال سیتروئن دارای تمامی خصوصیات سامانه تعلیق هیدروپنوماتیک میباشد ولی اساس این سامانه به کنترل الکترونیکی تغییر کرد بهصورتی که سامانه با جمعآوری فاکتورهایی مانند ارتفاع خودرو، میزان چرخش فرمان، سرعت خودرو، زاویه دریچه گاز و غیره توسط سنسورهای الکترونیکی این اطلاعات را به پردازشگر سامانه فرستاده و پردازشگر به تقسیمکنندههای الکترونیکی فشار هیدرولیک فرمان لازم برای تأمین فشار در تعلیق هر یک از چرخها را صادر مینماید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد موتور زانتیا لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *