متفرقه

قیمت میلگرد در قصر شیرین

قیمت میلگرد در مقابل سیم مش در مقابل فیبر مش: از کدام یک استفاده شود؟ Handyman’s World در برنامه Associates Program Amazon Services LLC شرکت دارد، یک برنامه تبلیغاتی وابسته که به منظور فراهم کردن وسیله ای برای سایت ها جهت کسب هزینه تبلیغات از طریق تبلیغات و پیوند دادن شده است. وقتی نوبت به تنظیم و تقویت اسلب های بتنی می رسد، پیمانکاران امروزی گزینه های متنوعی را برای تقریباً هر کاربرد یا محیطی در نظر گرفته اند. همانطور که از مدت ها پیش اتفاق افتاده است، بسیاری از پیمانکاران با توجه به دوام و انعطاف پذیری آن، هنوز به میلگرد روی می آورند. با این حال، برخی از تیم ها به جای آن از مش سیم و فیبر استفاده می کنند. این باعث شده برخی از پیمانکاران تعجب کنند – کدام یک از این گزینه ها در کل بهترین است؟ برای خرید میلگرد به نرخ کف بازار همانطور که می توانید تصور کنید، پاسخ به مشخصات کار ریختن بتن شما بستگی دارد. این راهنما با تفکیک عناصر اصلی آنها به شما کمک می کند هر سه را بهتر درک کنید. از آنجا، ما برخی از تفاوت های اصلی آنها را برجسته خواهیم کرد و نشان خواهیم داد که کدامیک از آنها برای شغل آفرینی بعدی شما مناسب تر است. میلگرد، مش سیم و فیبر مش: اصول برای شروع، بیایید میلگرد، مش سیم و فیبر مش را در سطح پایه بررسی کنیم.

میلگرد چیست؟

قیمت میلگرد میانه شما می دانید که میلگرد است و احتمال اینکه شما عادت داشته باشید از آن در یک سایت ساختمانی استفاده کنید؛ اما اگر در این زمینه تازه وارد هستید، باید بدانید که میلگرد (مخفف “میله تقویت کننده”) نوعی میله فولادی باریک است که غالباً برای تقویت بتن به صورت مشبک قرار می گیرد. این میله ها اغلب از فولاد کربن ساخته می شوند و به اندازه برش می خورند، در حالی که یک میله کامل طول یک دال خاص را اجرا می کند.

خرید میلگرد به طور خاص همه کاره است زیرا تقریباً در هر ترتیبی می تواند بر اساس نیاز شغل قرار گیرد. با این حال، قرارگیری واقعی آن می تواند دست و پا گیر باشد (به دلیل وزن آن) و وقت گیر باشد (به دلیل نیاز به ایمن سازی میله ها در نقاط مشترک با اتصالات یا جوش ها). این روش به عنوان استاندارد تقویت بتن در سراسر جهان باقی مانده است، به این معنی که اغلب از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

میلگرد

سیم مش چیست؟

محاسبه قیمت میلگرد گالوانیزه و مش سیم بتونی به گونه ای طراحی شده است که بیشترین دردسر را برای بتن مسلح به وجود آورد. به طور خاص، مش سیم از میله های نازک فولادی ساخته شده است که از قبل با هم الگوی مش مانند جوش داده شده اند. سپس این مش به صورت رول های عظیم پیچیده می شود و اجازه می دهد تا در محل کار باز شود و اندازه آن برش داده شود. قابل توجه ترین مزیت مش سیم این است که نیازی به جوشکاری تکمیلی یا تلاش با هم ندارد. قرار دادن مش سیم در یک منطقه وسیع با تیم ساختمانی کوچکتر نسبتاً آسان است. اگرچه به عنوان مبادله، این ماده به دلیل اندازه گیری کمتر میله های آن کمی ضعیف تر در نظر گرفته می شود. به همین ترتیب، نمی توان از آن در همه پروژه های باربر استفاده کرد. خرید میلگرد شاهرود.

فیبر مش چیست؟

شبکه الیافی در واقع یک روش نسبتاً مدرن برای تقویت بتن است؛ اما برخلاف دو نوع قبلی، این روش برای قرار دادن در بتن مرطوب نیازی به چارچوب فولاد ندارد. در عوض، این روش شامل اضافه شدن الیاف مصنوعی، الیاف شیشه، الیاف طبیعی و الیاف فولادی در طی فرآیند بتن ریزی است. سپس با خشک شدن بتن، یک شبکه داخلی در سرتاسر دال ایجاد می کند. این روش بطور قابل توجهی گرانتر است و برای انجام صحیح به برخی از تخصصها نیاز دارد. با این حال، این یک سطح افزایش یافته از مقاومت در برابر ضربه را به شما می دهد. به همین ترتیب، اغلب از آن برای پیاده روهای کوچک و پاسیوها استفاده می شود.

میلگرد در مقابل سیم مش در مقابل فیبر مش: چه تفاوت هایی وجود دارد؟

اکنون که اصول را می دانید، بیایید نگاهی به تفاوت های عمده بین این سه مورد بیندازیم.

زمان قرار دادن

قیمت میلگرد آجدار و وقتی نوبت به زمان های قرارگیری می رسد، این سه ماده پشتیبانی تفاوت های محسوسی دارند. میلگرد با داشتن میله های جداگانه ای که برای تنظیم و اتصال (از طریق اتصالات یا جوشکاری) به زمان نیاز دارد، کمترین سرعت را در بین سه نوع دارد. مش سیم در سمت سریعتر قرار دارد با توجه به اینکه برای جا انداختن به سادگی نیاز به نورد، تراز و برش دارد. بسته به اینکه چه موادی به بتن شما اضافه می شود، در طول فرآیند، مش الیافی می تواند سریعترین گزینه در بسته باشد. در هر صورت، این روش به هیچ برشی احتیاج ندارد و باعث می شود کمی بیشتر تلاش شود.

توری اهنی

ماندگاری

همانطور که می توانید تصور کنید، هر کدام از این گزینه ها در مورد دوام کلی آن متفاوت است.

خرید میلگرد فولادی ضد زنگ به عنوان مثال میلگرد به دلیل استحکام خود در حد استاندارد طلا باقی مانده است. این در واقع در هر دو کاربرد عمودی و افقی صادق است. در مقایسه با مش سیم از استحکام کمتری برخوردار است، مهمترین دلیل این امر کاهش اندازه میله های فولادی آن است

از نظر تئوری مش های فیبر قوی ترین گزینه ای است که امروزه در اختیار پیمانکاران قرار دارد. با این حال، بسیاری از مقاومت های ضربه ای که این گزینه ایجاد می کند، فقط در یک منطقه محدود کار می کند. همچنین هنوز کاربردهای آن در اسلب های عمودی به خوبی مطالعه نشده است.

هزینه کاشت میلگرد

بسیاری از پیمانکاران ترجیح می دهند مواد خود را بر اساس هزینه انتخاب کنند.

استعلام قیمت میلگرد به صورت لحظه ای اگر این شما هستید، می توانید از میلگرد به صورت کاملاً مقرون به صرفه استفاده کنید. این در صورتی است که اگر قبلاً روشی برای اتصال میله های میلگرد داشته باشید و قصد خرید عمده میلگردهای میلگرد را داشته باشید. قیمت شبکه های سیم می تواند متفاوت باشد، اما ممکن است متفاوت باشد. 3.2) میله های CTD (میله های پیچ خورده سرد):

میله های پیچ خورده سرد در هند به فولاد TOR نیز معروف هستند.

این در هند توسط 1967 مطابق با استاندارد 1786 برای HYSD (میله های تغییر شکل یافته با مقاومت در برابر عملکرد بالا) معرفی شد

خرید میلگرد در انواع مختلف این میله های CTD با روش های کار سرد تولید می شوند و از میله های گرم خارج شده از آخرین آسیاب در دمای محیط خنک می شوند و سپس به طول مورد نیاز برش می خورند. پس از آن، برای افزایش مقاومت عملکرد میله، کشیده و پیچ خورده می شود.

انواع میلگرد

به دلیل کشش و روند پیچ خورده، میله باعث افزایش 60٪ قدرت بدنی می شود که به طور غیر مستقیم به ما نشان می دهد که در مقایسه با فولاد خفیف 60٪ افزایش مجاز وجود دارد؛ بنابراین سازه بتونی تقویت کننده به فولاد 1000 تن توسط فولاد خفیف نیاز دارد، اگر از میله های CTD استفاده کنید با 400 تن جایگزین می شود.

تنها عیب نشان می دهد که کشش میله منجر به کاهش شکل پذیری و کاهش درصد طویل شدن از 24٪ به 13٪ می شود.

 میلگرد روکش اپوکسی:

میلگرد با روکش اپوکسی یا میلگرد مقاوم در برابر خوردگی به جای میلگرد معمولی معمولی استفاده می شود تا از قرار گرفتن در معرض رطوبت، اکسیژن و کلرید در امان بماند.

قیمت میلگرد ساده کربنی و برنامه های کاربردی در جایی که میلگرد بخواهد از خوردگی نجات یابد گسترده است. به طور عمده در زیرساخت ها، ساختمان ها، پل ها، جاده ها و غیره که احتمال قرار گرفتن در معرض فولاد در برابر آب، رطوبت زیاد است، استفاده می شود.

شانس صرفه جویی در میلگرد در برابر خوردگی 70 تا 1700 برابر بیشتر از میلگرد معمولی است.

از سطح فلزی میلگرد در برابر خوردگی کاهش دهنده اکسیژن و کلرید جلوگیری می کند. این فرایندی است که پودر اپوکسی توسط اسپری الکترواستاتیک بر روی فولاد داغ در دمای از پیش تنظیم شده اعمال می شود.

معایب:

قیمت میلگرد در سایز دلخواه در هنگام دست زدن دقیقاً باید مراقب باشید زیرا عدم مسئولیت می تواند منجر به اصطکاک بین میلگرد شود و منجر به آسیب دیدن پوشش اپوکسی شود.

هرگونه صدمه به پوشش مربوط به محل قرارگیری، محافظت از پوشش را به خطر می اندازد.

میلگرد گالوانیزه:

نوع دیگری از میلگرد برای نجات از خوردگی استفاده می شود؛ اما میلگرد گالوانیزه نسبت به میلگرد اپوکسی کارآمدتر است.

این فرآیند شامل پوشش میلگرد معمولی با یک لایه محافظ از فلز روی (Zn) است.

میلگرد گالوانیزه دقیقاً مانند میلگردهای خوردگی دیگر روی میله پوشانده نمی شود، اما به طور داخلی به پایه فولاد متصل می شود که منجر به پوششی می شود که به فولاد bt نچسبد، میلگرد را مقاوم در برابر خوردگی سخت و مقاوم می کند. خرید میلگرد استاندارد A3 برای میلگرد گالوانیزه از خانه تولید تا حمل و نقل میله های موجود در محل احتیاط خاصی لازم نیست.

میلگرد گالوانیزه با توجه به میله های اپوکسی 40٪ کارآمدتر است.

تنها اشکالی که وجود دارد این است که وقتی در درجه کمتری خم می شود، احتمال کاهش خصوصیات پوشش بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *