متفرقه

علل سوختن واشر سرسیلندر چیست؟

لوله لاستیکی بین سرسیلندر و رادیاتور را باز کنید. سرسیلندر را معمولاً از آلیاژ چدن می سازند ولی به دلیل قابلیت انتقال حرارت خوب سرسیلندرهای آلومینیومی، امروزه این سرسیلندرها بیشتر کاربرد دارند. سرسیلندرها در گذشته غالباً از چدن ساخته می شدند که امروزه آلیاژهای آلومینیوم جایگزین سرسیلندر تیوفایو آن شده است. سرسیلندر معمولاً توسط ریخته گری آلیاژهای آلومینیوم ساخته می شود. سرسیلندر ۱۶ سوپاپ برای تیبا با روش ریخته گری آلومینیوم و عناصر دیگر تولید می شود. همچنین دو قالب ریخته گری در ماسه برای منیفولد های آلومینیمی مدلهای موتورسیکلت «وسپا» و «کایو» نیز ساخته شده سرسیلندر گلد ساپ است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که؛ این پیشرانهها بهمانند مدلهای خورجینی نیازی به برقراری تعادل در قسمت سر سیلندر و زمانبندی بسیار دقیق سوپاپها ندارند و آنها بهجای استفاده از چهار میلسوپاپ کوتاه در قسمت سر سیلندر، دارای یک جفت میلسوپاپ بلند برای باز و بسته کردن سوپاپها هستند و ازآنجاییکه در این سیستم پیستونها به شکل متقارن بالا و پایین میروند و احتراق نیز در هر دو طرف بلوکه کاملاً متقارن است، نیروی جبرانی هر سیلندر به توازن پیشرانه کمک میکند. ساخت موتور شش سیلندر خطی جیپ، که در اواخر دهه 1980 در مدلهای چروکی و کومانچی این خودرو و سپس در اواخر دهه 1990 در مدلهای رانگلر و گرند چروکی آن مورد استفاده قرار گرفت، به سال 1964 و کمپانی آمریکن موتور (AMC) باز میگردد.

سرسیلندر زانتیا 1800 استوک
ارتفاع این موتورها کمتر و عرض آنها بیشتر از موتورهای خطی معمولی است. درصورتیکه بعضی مدلها نیز ارامش کمتری در کارکرد خود در مقایسه با موتورهای مشابه خود در سیستم خطی دارند. ساختار کلی سرسیلندر بایستی مطابق با شکل سیلندر موتور باشد به گونه ای که تمام اجزای آنها با یکدیگر منطبق شوند. این قطعه بایستی کاملاً بر قسمت بالایی سیلندر منطبق باشد تا از نشت گازهای سیلندر به بیرون جلوگیری کند. سر سیلندر خودرو را به گونه ای طراحی کرده اند که در زمان خرابی می توان چند بار از آن استفاده کرد که این قابلیت با تراش دادن سطح سر سیلندر ایجاد می شود. در این روش ابتدا مجاری آب و روغن را مسدود کرده و مقداری گریس را جهت جلوگیری از آسیب دیدن سرسیلندر به سطوح صیقلی بمالید، سپس مقداری از گرد سمباده یا پودر شیشه را با فشار، روی سطح سرسیلندر توسط دستگاه می پاشند . با آب بندی تلاش می شود که اصطکاک بین سطح داخلی سیلندر و پیستون در حداقل ترین حالت ممکن باشد چراکه این کار از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و همچنین آب بندی سیلندر از نشت هوا و روغن نیز جلوگیری می کند. شکل، اندازه، محل قرارگیری و طرح سیلندرها با توجه به اندازه و عملکرد موتور و همچنین کارایی آن تعیین میشود.

دیوارههای چدنی یا آلومینیمی سیلندرها به منظور فراهم آوردن یک سطح صاف برای حرکت پیستونها باید صیقل زده شود. از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوهای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور میتوانید ببینید. در موتور خودروی تیبا نیز همانند موتورهای درونسوز از سرسیلندر بر روی بلوک سیلندر استفاده می شود. خرید سرسیلندر تیبا دوگانه سوز سایپا با قیمت درب کارخانه از طریق این مجموعه فراهم شده است. با سپاس فراوان هیدیکا: بله هر برند دیگری را برای هر قطعه خودرو خواستید باید تلفنی در ساعات اداری تماس تا بخش انبار موجودی و قیمت را اعلام کند و در صورت تمایل خریدتان را انجام دهید بدلیل حجم گسترده قطعات خودرویی خیلی از قطعات هستند که در طول زمان به سبد محصولات فروشگاه هیدیکا افزوده خواهند شد. در صورت وجود تابیدگی کم می توان آن را با تراش کاری اصلاح سرسیلندر چیست نمود. سرسیلندر تیبا یورو 4 عظام با توجه به نصب و استفاده در خطوط تولید خودروسازها دارای کیفیت و کارایی بیشتری می باشد .این قطعه وظیفه ی نگهداری سوپاپ ها و متعلقات آن همانند فنر سوپاپ میل بادامک سرسیلندر خورجینی و … در این ویدیو با بازکردن سرسیلندر و دمونتاژ کامل مجموعه میل سوپاپ و اسبک ها دلیل سر و صدای سرسیلندر موتور تیبا را توضیح داده و نحوه رفع عیب آن را نمایش می دهیم.

میل لنگ را عموماً بهصورت ترکیبی از فولاد و فلزهای سخت میسازند تا علاوهبر داشتن مقاومت بالا به سرعت نیز با هوا واکنش نشان دهد. تعلیق عقب نیز متشکل از یک بازوی تابخور آلومینیومی با یک فنربندی استرات به صورت مستقیم است. همانطوریکه موتور خیلی گرم، قدرت و کشش ندارد موتور سرد نیز بخوبی کار نخواهد کرد و برای این که آب رادیاتور در حد نرمال و تقریباً ثابت بماند یعنی بطور اتوماتیک تنظیم شود از ترموستات استفاده شده است. برای تشخیص ترک سیلندر ماشین معمولا از آزمایش فشار استفاده می کنند. واشر سرسیلندر چیست؟ واشر سرسیلندر بین سرسیلندر و سیلندر قرار گرفته و باعث میشود این روغن و سایر محتویات موتور به بیرون نشت پیدا نکند. جنس سر سیلندر چیست؟ در هنگام سوار کردن سرسیلندر بر روی بلوک سیلندر از قطعه ای به نام واشر سرسیلندر استفاده می گردد. سرسیلندر یکی از قطعات خودرو است که بر روی بلوک سیلندر نصب می شود و همراه با سیلندرها محفظه احتراق را تشکیل می سرسیلندر خوب برای سمند دهد. همچنین منیفولدهای دود و هوا بر روی سرسیلندر نصب و مونتاژ می شوند.

صدای سرسیلندر پژو 405
اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سرسیلندر هوندا ۱۲۵ بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.