متفرقه

انتقال تصویر دوربین هایک ویژن بر روی کامپیوتر و مشاهده ی آن ها

در انتقال تصویر دوربین های مداربسته هایک ویژن راه های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان تصاویر دوربین ها را در موبایل، کامپیوتر و یا تبلت مشاهده کرد. برای انتقال تصویر بر روی موبایل یا تبلت باید از برنامه اختصاصی هایک ویژن به نام IVMS4500 استفاده کرد. اما اگر بخواهید انتقال تصویر را روی کامپیوتر انجام دهید باید از نرم افزار IVMS4200 هایک ویژن استفاده نمایید.

در ادامه ی این مطلب می خواهیم انتقال تصویر دوربین هایک ویژن بر روی کامپیوتر را به شما توضیح دهیم.

مراحل انتقال تصویر دوربین هایک ویژن در کامپیوتر

اگر شما بخواهید انتقال تصویر دوربین های هایک ویژن خود را بر روی کامپیوتر انجام دهید باید سه مرحله را پشت سر بگذارید که در ادامه با این مراحال آشنا می شویم.

مرحله اول/ دانلود نرم افزار IVMS4200

در ابتدا می بایست شما این نرم افزار را که مخصوص کامپیوتر می باشد از سایت رسمی هایک ویژن به صورت رایگان دانلود کرده و آن را بر روی سیستم خود نصب نمایید. با کمک این نرم افزار شما می تواند از طریق شبکه اینترنت داخلی و جهانی و از راه های دور به تصویر دوربین های مداربسته خود وصل شده و این تصاویر را مشاهده و کنترل نمایید.

مرحله دوم/ راه اندازی و متصل کردن نرم افزار IVMS4200

·         پس از اینکه شما نرم افزار را دانلود کرده و آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کردید، این برنامه را باز کنید و در این هنگام یک صفحه ی جدید باز می شود که در آن باید یک نام کاربری (User Name) و رمز عبور (password) را به صورت دلخواه وارد کنید و پس از اینکه انتخاب کردید باید بر روی گزینه ی Register کلیک کنید.

·         در مرحله ی بعد می بایست وارد محیط برنامه شده و در ابتدا به قسمت control panel رفته و بر روی گزینه Selecting Modules کلیک کنید.

·         در صفحه ی جدیدی که باز می شود باید بر روی چک باکس تیک گزینه های Main View و Remote Playback را بزنید و آن ها را فعال کنید.

·         و در آخر می بایست به بخش Device Management رفته و در پنجره جدید باز شده، دستگاه کامپیوتر خود را در قسمت Add new device type اضافه کرده تا کامپیوتر شما به نرم افزار معرفی شود.

مرحله سوم/ فعال کردن تنظیمات دستگاه DVR و NVR

·         برای فعال کردن تنظیمات دستگاه ضبط کننده باید ابتدا برنامه IVMS4200 را باز کرده و در قسمت Control Panel، بر روی گزینه Device Management کلیک کنید.

·         در قسمت Device Management دو پنجره به نام Device و Group می باشد. شما می بایست در قسمت Device، دستگاه خود را اضافه کنید.

·         در بخش Device روی گزینه ی add کلیک کرده و قسمت های خالی را با استفاده از تصویر زیر پر کنید و دوباره در پایین صفحه گزینه ی add را بزنید. 

·         مرحله ی بعد در بخش پایین نرم افزار در قسمت Online Device می توانید دستگاه هایی که در شبکه ی خود موجود می باشند را همراه با آی پی آن ها مشاهده کنید.

·         در مرحله ی آخر می توانید بر روی دستگاه پیدا شده کلیک کرده و تصاویر دوربین های مداربسته هایک ویژن را بر روی کامپیوتر خود مشاهده و کنترل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت خرید دوربین هایک ویژن ویجیاتو مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *